Ознака: стигна

Вести Свет

Зимата стигна во Европа: Никогаш не паѓал снег толку рано, а еве кога доаѓа првиот снег во Македонија (ВИДЕО)

Во северна Европа рано стигна зимата. Минатата недела во скандинавските земји падна снег. Мештани во Шведска велат дека е невообичаено толку рано да падне снег. Ваква појава не забележале две […]

Вести Македонија

Најавуваното невреме стигна и во Скопје

Во Скопје започна невремето кое беше најавувано, и е проследено со пороен дожд и силен ветер. УХМР вчера најави дека доколку врнежите бидат интензивни, очекувана е појава на брзо истекување […]

Сцена

Стигна Живојиновиќ јуниор

Како што пренесуваат српските медиуми утрово во 9 часот популарната пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ добија син. Александра се породила со царски рез, а бебето било тешко 2.800 […]