Ознака: Столе Стоилов

Ракомет

Столе Стоилов е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ

РК „Вардар“ дуелот со Нексе во четвртфиналето во СЕХА-лигата ќе го игра без својот капитен Столе Стоилов, бидејќи токму тој е заразениот со коронавирус, откри тренерот на црвено-црните – Стевче Алушовски. […]

Сцена

Се ожени Столе Стоилов- без свадба, но со бебе на пат

Капитенот на ракометарниот клуб Вардар, Столе Стоилов се ожени. Неговата избраничка Даница и Стоилов очекуваат принова. Судбоносното „ДА“ младиот брачен пар го заокружи со граѓански брак. Столе и Деница со […]

Сцена

Еве како Столе ја „прокоментира“ најавата за промена на полот со државни пари

Македонскиот репрезентативец и капитен на РК Вардар, Столе Стоилов на Фејсбук се јави по веста која министерот за здравство Венко Филипче ја најави, дека со државни пари и хирурзи од […]

Ракомет

Столе Стоилов успешно опериран

Стојанче Стоилов веднаш по враќањето од Турција замина на операција. Македонскиот репрезентативец денеска е опериран во „Аџибадем Сиситина“ и според информациите до кои дојде „Спортмедиа“, големиот борец се чувствува добро. […]

Ракомет

ЗАСЛУЖЕНО: Столе Стоилов доби булевар со неговото име

Булевар „Столе Стоилов 5“. Вака од вчера пишува во Кафе ресторанот „Рустинка“, кој е во сопственост на братот на Стоилов, Стефан Стоилов. Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по вторпат ја […]

Ракомет

Столе Стоилов: Бевме спремни за Келн, ама не сме подготвени за лудилото во Скопје

Капитенот Стојанче Стоилов по вторпат во својата кариера имаше можност да ја подигне европската титула и тоа по вторпат со Вардар. За „црвено-црните“ допрва следи вистинската прослава по враќањето во […]

Сцена

Стоилов потсокнуваше на шанси и се радуваше на головите на Македонија!

Футсал репрезентацијата на Македонија имаше голема поддршка на натпреварот против Албанија (3-2), а еден од присутните во салата беше капитенот на Вардар и македонски ракометен репрезентативец, Столе Стоилов. Во друштво […]