Ознака: Столе Стоилов

Вести

Еве што порача: Столе Стоилов се огласи во врска со референдумот

Капитенот на ракометниот клуб Вардар денеска во пресрет на референдумот во Македонија објави статус на својот Фејсбук профил. -Никогаш северна, секогаш Македонија, напиша Столе.

Сцена

Ќе се изненадите која водителка му е тетка на Столе Стоилов

Сигурно малкумина од вас знаат дека познатата водителка Ирена Спировска му е тетка на еден од нашите најдобри ракометари, Столе Стоилов.Двајцата пред два дена присуствуваа на промоцијата на новиот албум на Дани Димитровска и ја […]

Ракомет

Столе Стоилов доби улица со своето име во Скопје

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Столе Стоилов доби улица со своето име во Скопје. Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Столе Стоилов доби улица со своето име во Скопје.

Ракомет

Eве како Столе Стоилов славеше победа во скопски ноќен клуб!

Прославите и емоциите за победата на македонскиот шампион Вардар не стивнуваат. По освојувањето на нивната титула тие вчера пристигнаа во Скопје каде што на главниот плоштад беа пречекани од голем […]

Ракомет

Вака Столе Стоилов го прослави триумфот на Вардар!

Еуфорично вчеравечер во Келн се испиша историја, откако Вардар успеа да се искачи на врвот на ракометна Европа.Вардарци не направија горди, а Македонија слави за овој голем триумф. Најголема поддршка […]