Ознака: стоматолог

Живот

Знаете ли зошто лекарите ги поттикнуваат родителите да ги чуваат бебешките заби на нивните деца!

Дали некогаш сте ја одигра играта за забот и самовилата со вашите деца? Онаа каде што ќе ги натерате да го сокријат новиот расклатен бебешки заб под перницата, така што […]

Живот

Запрете ја болката во забот БРЗО И ЛЕСНО без да одите на стоматолог!

Забоболката знае да донесе многу нервози и ретко кој може да ја поднесе.Заболените заби болат кога се смеете или муртите, кога јадете или пиете, кога ја мрдате главата во било […]

Вести

Стоматолог си го извади умникот сам, се снимил поради забава, па го изненадило…

Стоматологот Рустам Јакјаев од Русија си извади сам себеси заб со помош на огледало, пишува Дејли мејл, а се тоа го снимил чисто поради забава.24 годишниот Јакјаев во последно време […]

Занимливости

Стоматолог тврди: За само девет недели може да ви пораснат нови заби

Протезите и забните импланти наскоро ќе станат минато, бидејќи научниците тврдат дека постои можност во вилицата на пациентот да се развијат нови заби, пишува „Стил“.До сега една опција за надоградување […]

Видео

ОВАА ЖЕНА 15 ГОДИНИ НЕ СИ ГИ МИЕЛА ЗАБИТЕ: Еве на што личи!

Многумина не се одлучуваат за одење на стоматолог, како што е тоа и случај со Никол. Во детството имала многу трауматично искуство: Стоматологот по грешка ѝ извадил четири заби.Погрешното лекување […]

Црна хроника

Стоматолог заразил 7.000 луѓе со СИДА и хепатит

Стоматологот Скот Харингтон во својата ординација Оклахома се смета дека заразил дури 7.000 свои пациенти со Хив и хепатит. Тоа го заклучила здравствената инспекција која ја посетила неговата ординација. Инспекторите останале […]