Ознака: стомачни

Нега и убавина

Страничните стомачни се знак за вашата упорност и издржливост

Да речеме дека сте завршиле работа со долните и горните стомачни, па следниот фокус ви е на страничните стомачни. За тие кои сега стартуваат, страничните стомачни може од одма да […]

Сцена

Извајани стомачни мускули на кои секоја жена би позавидела: Дали сте знаеле дека таа изгледа волку добро?

Никол Кидман го потсети светот зошто и понатаму можеме да ја наречеме една од најпривлечните жени на Холивуд. 51-годишната актерка и нејзиниот сопруг уживале во фамилијарниот ден на една плажа […]

Нега и убавина

Колку стомачни вежби треба да правите секој тренинг за најдобри резултати?

Најпрво, најважно е да нагласиме дека покрај соодветен тренинг, многу важна улога игра и исхраната. Истражувањата што биле спроведени на крајот од минатата година на 1.000 Европејци на возраст од […]

Живот

Колку стомачни дневно треба да се направат за до рамен стомак?

Многу е важно да знаете колку стомачни треба да правите секој ден за да добиете добри резултати со вежбањето. Стомачните мускули се една од најзначајните групи мускули, бидејќи овозможуваат правилно […]

Живот

Која е тајната на сите жени со совршено извајани стомачни мускули?

Жените кои имаат совршени стомачни мускули имаат мали тајни – тие знаат дека патот до идеалниот изглед е комбинација од согорување на мастите и правилни вежби.Еве три едноставни чекори со […]