Ознака: стража

Вести

Влажни коловози на патиштата, снег на Шапка, Стража, Буково и Маврово

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП Македонијапат. Врнежи од снег со променлив […]

Издвојуваме

Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата

Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата После Стража има 100 знамиња и нема ниту едно македонско. Едно […]

Вести

Слаб снег на Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Слаб снег провејува на Стража, кој не се задржува на коловозот, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија. Согласно одлуката […]

Вести

Хаос на „Стража“: Камиони заглавени поради снегот, па прогласена забрана

Поради врнежи од снег попладнево од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража е воведена забрана за товарни моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во 15 часот, беше воведена забрана […]

Македонија

На Стража се судрија „Ауди А6“ и „Фолксваген голф“

Во близина на превојот Стража се случи сообраќајна несреќа помеѓу „Ауди А6“ и „Фолксваген голф“. Автомобилите се уште се на коловозот, а „Алсат“ неофицијално дознава дека има повредени патници. Сообраќајот од двете страни […]