Ознака: Стразбург

Вести

ИД тврди дека напаѓачот од Стразбур бил нејзин борец

Џихадистичката група Исламска држава соопшти дека мажот, кој уби три лица во Стразбур пред да биде застрелан од полицијата, бил нејзин борец, но не изнесе докази за таквото тврдење. ИД […]

Вести

Светлата на Ајфеловата кула ќе бидат изгаснати на полноќ во спомен на жртвите од нападот во Стразбур

Светлата на Ајфеловата кула ќе бидат изгаснати на полноќ, по локално време, во спомен на жртвите од вчерашниот напад во Стразбур, соопшти градоначалникот на Париз Ан Идалго. Во соопштение до […]