Ознака: Страмачиони

Меѓународен фудбал

Трапатони: Конте и Страмачони се моите наследници

Селекторот на репрезентацијата на Ирска, Џовани Трапатони, е сместен во италијанската куќа на славните, а кога е во прашање фудбалот како свои наследници ги означи тренерите на Јувентус и Интер. […]

Меѓународен фудбал

Марко Ливаја: Би сакал да останам на Сан Сиро и да го освојам Скудетото

Марко Ливаја е најдобриот стрелец на Интер во Лига Европа, а со четирите погодоци се наоѓа на четвртото место на вкупниот поредок. Пред овој 19-годишен фудбалер се Кавани со 7 […]