Ознака: Страмачони

Меѓународен фудбал

Трапатони: Конте и Страмачони се моите наследници

Селекторот на репрезентацијата на Ирска, Џовани Трапатони, е сместен во италијанската куќа на славните, а кога е во прашање фудбалот како свои наследници ги означи тренерите на Јувентус и Интер. […]

Меѓународен фудбал

Страмачони: Ливаја со своите погодоци е вистински протагонист

По двата погодоци кои ги постигна во четвртокот во Лига Европа, на настапот на Марко Ливаја во домашното реми против азербејџанскиот Нефчи со свој коментар се вклучи и тренерот на […]

Меѓународен фудбал

Интер подготвува понуда за Лулиќ?

Италијанските медиуми пренесуваат дека фудбалерот на Лацио е прва мета на Интер во јануарскиот преоден трансфер-период. Сенад Лулиќ, босанскиот интернационалец привлекува големо внимание во италијанската јавност. Овој фудбалер на Лацио […]

Меѓународен фудбал

Страмачони со пофалби за Нагатомо

Тренерот на Интер истакна дека е прзадоволен од игрите на јапонецот во дресот на екипата на Интер, Нагатомо. Јуту Нагатомо ги круниса добрите настапи за екипата на Интер потпишувајќи договор […]