Ознака: странски државјани

Вести

Во прекин патот Крива Паланка – Куманово, протестират странски државјани

Поради протест на странски државјани, патниот правец Крива Паланка-Куманово е во прекин од седум часот утринава, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).Прекин на сообраќајот денска од 13 до 17 часот […]

Вести

Скоро половина од жртвите во терористичкиот напад во Ница се странци

Идентификацијата на телата на жртвите од нападот во Ница покажа дека од 84 загинати 38 се странски државјани, соопшти денеска француското Министерство за надворешни работи.Жртвите на терористичкиот напад потекнуваат од […]