Ознака: Страчинци

Локална самоуправа

Расчистување на привремените депонии

Расчистување на привремените депонииНа подрачјето кое што беше погодено од поплавата во август, покрај големите депонии во Стајковци и Сингелиќ кои се комплетно расчистени, се направија и неколку привремени помали […]

Вести

Учениците во Стајковци и Страчинци добија ранци и училишен прибор

Над 470 ученици од основното училиште „Св.Кирил и Методиј“ од Стајковци и подрачното училиште во село Страчинци, денеска добија ранци и училишен прибор донација од Министерството за образование и наука.Министерот […]

Вести

Груевски во Страчинци, граѓаните благодарни за исполнувањето на ветеното

Жителите од селото Страчинци кое е едно од погодените од силното невреме кое го зафати Скопје и околината велат дека се задоволни од работата на надлежните и санацијата на штетите. […]

Вести

ВИДЕО: Медицински екипи на терен, се санира и оштетената инфраструктура во Страчинци

Цревни и кожни заразни заболувања се регистрирани кај десетина жители во Стајковци. Најголем број од нив се деца, a заболени биле пријавени и во Смилковци, објави ТВ Нова.Доктор Ангелевски од […]