Ознака: страшна несреќа

Живот

Вчера страшна несреќа во Кумановско

Вчера во 17:30 часот на магистралниот пат Куманово-Граничен премин Пелинце, на место викано “Бели Грамаде“, патничко возило “Сеат Ибица“ со бугарски национални ознаки, управувано од 42-годишниот И.Д. од Куманово, излетало […]