Ознака: стрии

Сцена

Селена Гомез е доказ дека и со стрии и стомаче може да се ужива на плажа

Во бело монокини и со насмевка на лицето, Селена Гомез покажа дека не е потребно совршено бикини тело за самодоверба на плажа. Селена Гомез изгледаше ангелски на плажа во Мексико. […]

Живот

Добила отказ поради стриите, а потоа почнале и навредите на социјалните мрежи: “Поради ова си сама”

Помеѓу останатото, откако ги виделе фотографиите, поединечни клиенти од модниот свет одлучиле да ја откажат нивната соработка со Челзи. “Некои мажи ги коментираа моите стрии со зборот “бљак”, а жените […]

Сцена

Една од најубавите жени на светот ги покажа своите стрии

Популарната манекенка Криси Тајген решила и овој пат да биде тотално искрена и споделила видео-снимка на својот Инстаграм во која ги покажала сите свои несовршености. Токму како и многу други […]

Мода

Оваа девојка ги претвора стриите во мали уметнички дела

Пократки или подолги, дебели или тенки – стриите кај жената претставуваат непожелна промена на телото поради естетскиот изглед.Стриите се појавуваат под влијание на флуктуацијата на хормони во пубертетот, во бременоста […]

Живот

Конечно го пронајдовме ВИСТИНСКОТО решение за елиминирање на СТРИИ!

Ова средство се прави многу едноставно, а при редовна употреба, овозможува фантастични резултати!Стриите настануваат како резултат на брзо растегнување на кожата, кое е поврзано со брз раст или промена на […]