Ознака: Струга

Вести

За една недела во Струга 30 нови случаи со ковид-19, во Охрид 21 и во Дебар 8

Струга е градот со најмногу нови случаи во последните седум дена во охридско-струшкиот регион, покажува неделниот извештај што го објавува Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) Охрид. Оваа здравствена установа е […]

Вести

Стружаните болни од ковид-19 умираат многу почесто од останатите во земјата, нема одговор зошто

Изразено во проценти, леталитетот во Струга е 12% или на секои 100 заболени од ковид-19 умираат 12 пациенти. За разлика од Струга, на подрачјето на Скопје умираат многу пониски 4 […]

Вести

Еве колку скопски возила го напуштија главниот град и се упатија за Маврово, Охрид и Струга

На магистралните правци на гостиварското подрачје забележителен е зголемен интензитет на сообраќајот. Поголемиот број автомобили одат кон југот од земјава. На последната наплатна рампа од автопатот „Мајка Тереза“ кај Гостивар […]

Вести

Манчевски: Литијата во Струга, Ифтарските вечери предизвикаа нов бран на зарази

Манчевски: Литијата во Струга, Ифтарските вечери предизвикаа нов бран на зарази Тој во гостување на ТВ рече дека најголемиот број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга и ифтарските вечери. […]

Вести

Ќе следуваат санкции и казни за полицајците кои го дозволиле масовниот собир во Струга

Ќе следуваат санкции и казни за полицајците кои го дозволиле масовниот собир во Струга Реакции од сите страни за настанот во Струга од вчера. Се бара одогворност и казни. Владата […]

Вести

Се бара казна за полицијата, итна владина седница за собирот во Струга

Се бара казна за полицијата, итна владина седница за собирот во Струга Свикана е итна владина седница на која ќе се разгледаат можните последици од настанот во Струга и согласно […]

Вести

Патниците што пристигнуваат од Германија сместени во карантинот во хотел „Дрим“ во Струга

Патниците што пристигнуваат од Германија сместени во карантинот во хотел „Дрим“ во Струга Вечерва околу полноќ очекуваме да слета авион со 180 наши сограѓани кои стигнуваат од Бон – напишаа […]

Вести

Семејството на починатата стружанка за Телма: Ни рекоа донесете ја кога ќе има позитивен тест

Не можеше да дише се мачеше жената два дена, а преку прозор ни рекоа да дојдеме само кога ќе има позитивен тест на коронавирусот, вели за Телма, Али Теља, зет […]