Ознака: струмички „Глобал“

Вести

Изгаснат пожарот во струмички „Глобал“, штетата огромна – наместо поддршка, говор на омраза на социјалните мрежи

Чад и пепел, изгорени продавници и тезги. Ваква е сликата по синоќешниот пожар кој пред полноќ избувна во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица. Со огнената стихија која се прошири во […]