Ознака: струја

Избор на уредникот Издвојуваме

Ефтина струја, инфо што треба да го знаете за да заштедите

Ефтина струја, инфо што треба да го знаете за да заштедите Кога важи? Дење и ноќе? Во кои термини е евтина дневната тарифа (период/време и денови од неделата)? од понеделник […]

Вести

Протести пред РКЕ: Опозиција каква што секоја власт може само да посака

Протести пред РКЕ: Опозиција каква што секоја власт може само да посака Опозиција каква што секоја власт може само да посака Драги политички противници, едно конструктивно прашање до вас: Кој […]

Вести

Поскапе струјата за 7,4 проценти, ефтината тарифа останува

Поскапе струјата за 7,4 проценти, ефтината тарифа останува Сметките за следниов месец на граѓаните ќе им бидат повисоки за 7,4 проценти. Марко Бислимовски првиот човек на Регулаторна комисија рече дека […]

Живот

Струја ќе нема во делови на Аеродром, Чучер Сандево, Сарај и Ѓорче Петров

Од „ЕВН Македонија” информираат дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија ќе останат делови на Аеродром, Чучер Сандево, Сарај и Ѓорче Петров. Од 9 до 13 часот […]

Живот

Каде ќе нема струја денес?

ЕВН известува дека за денес се планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на повеќе места. Без електрична енергија ќе останат: – Од 12:00 до 14:00 часот, корисниците од ул.Козле од […]

Живот

Утре струја ќе нема во делови од општина Сарај и Кисела Вода

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без струја утре од 10 до 11 часот ќе бидат корисниците од улица “4″ во село Сарај и од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, […]

Македонија

Стабилна цена на струјата во следната година

Одговарајќи на пратенички прашања вчера во Собранието премиерот Заев рече дека гарантираат стабилна цена на струјата во следната година и додаде дека со либерализацијата на пазарот на електирична енергија нема да се зголеми […]

Вести Македонија

Ќе нема струја во повеќе делови од Скопје

Поради технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа денес без електрична енергија ќе останат корисниците од општините Карпош, Сопиште, Ѓорче Петров, Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода, соопштуваат од ЕВН Македонија АД. […]