Ознака: струја

Вести

Потрошувачите нема да останат без струја: Редовна испорака на струја

Потрошувачите нема да останат без струја – децидни се од АД ЕЛЕМ. -Потрошувачката на електрична енергија постојано се следи и производството од домашните капацитети се адаптира во согласност со потребите на […]

Живот

НАМАЛЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА! Mали трикови кои ќе ви сочуваат многу пари

Мора да знаете дека кога уредите не се исклучени од струја трошат и понатаму 24% енергија.Повеќето луѓе сакаат да ги смалат трошоците, но не знаат како. Тоа може да го […]

Балкан

Анонимен маж платил сметки на 16 семејства кои не биле во можност да го сторат тоа: По десетина дена се случи незамисливото!

Пред десетина дена медиумите во Босна и Херцеговина ја објавија веста за анонимен господин од општината Прозор-Рама која се наоѓа во централна Босна, кој на свои 16 сограѓани решил да […]

Видео

Ставила паричка во замрзнувач пред да излезе од домот: Кога ќе дознаете зошто, веднаш ќе го сторите истото!

Ако спаѓате во групата луѓе кои поголемиот дел од времето го минуваат надвор од домот, тогаш овој трик е вистинската работа за вас.Дали некогаш сте дошле дома, а дигиталните часовници […]

Црна хроника

Драматично во Росоман: Се запали гнездо на штркови, дел остана без струја

Поради запалено гнездо на штркови на бетонски столб вечерва во Росоман, биле запалени и дел од каблите по што била исклучена електричната енергија во еден дел, за да не дојде […]

Вести

Струјата во јули поевтинува!

Струјата со нова пониска цена. Регулаторната комисија за енергетика кон крајот на месецов ќе треба да ги соопшти пресметки за новата цена на електричната енергија. Канал 5 неофицијално дознава дека и […]

Занимливости

Колку се плаќа за струја и парно во Америка

Порталот EuroChicago.com се одзва на молбата од страна на бугарските медиуми да објави фотографија од сметка за струја и гас на емигрантско семејство што живее во Чикаго. Семејството е четиричлено, […]