Ознака: студено

Вести

Променливо облачно и студено, наместа слаб снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен, а вдолж Повардарието силен ветер претежно од северозападен правец. Наместа ќе провејува слаб снег. До крајот на денот […]

Вести

Времето до среда студено и ведро, а за во четврток подгответе се – ќе има снег!

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе почне да дува јужен ветер, […]

Вести

Претежно облачно и студено, попладне нови врнежи од снег

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно и студено, попладне и во вечерните часови ќе има нови врнежи од снег, позастапени и пообилни во западните делови. Само во крајните […]

Вести

Студено утро, сончев ден – слично време и наредните денови

Времето претпладне со умерена облачност, попладне претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната температура од четири […]

Вести

Облачно и студено време

Времето во Македонија ќе биде со зголемена облачност и ќе дува умерен североисточен ветер, па дневната температура дополнително ќе се намали за два до три степени. Во крајните јужни делови […]

Вести Македонија

Студено со умерен северен и североисточен ветер

Утринава температури под нулата се измерени во целата држава. Најстудено е во Маврово каде температурата во седум часот била -15 степени. Во Крушево и Лазарополе се измерени -14 степени, во Берово […]