Ознака: студенти

Вести

Програмата продолжува: Стипендии за најдобрите студенти за најпрестижните универзитети во светот

Околу 200 студенти во изминатите пет години имаат добиено целосна стипендија за нивно образување на најпрестижните 100 универзитети во светот. Програмата продолжува и годинава и до 1 септември се одобрени […]

Политички партии

УМС ВМРО-ДПМНЕ Битола: Бенефитот од политиките на ВМРО-ДПМНЕ за студентите е видлив

Политиките на СДСМ се бесрамни. Тие своите политички игри ги товарат и на грбот на студентите и се обидуваат да манипулираат со нив.Изјава на Кристијан Митровски, Унија на млади сили на […]

Вести

МОН: Очигледни се обидите на Социјалдемократскиот сојуз за предизборна манипулација на студентите

Очигледни се обидите на Социјалдемократскиот сојуз за предизборна манипулација на студентите и нивно користење во дневно политичките битки.Интегрален текст од реакцијата на МОН Студентскиот стандард никогаш не бил приоритет на […]

Живот

Студентски секс-скандал: Креативна сум, ги сакам сите секс пози и многу сакам да голтам…Пробај!

Необичен оглас се појавил на страната која ја користат студентите во Белград..Притоа, девојка потпишана под име Докторка во својот оглас на кој има и слика од девојката открива дека и […]

Вицотека

Што одговорија идните македонски „студенти“ на една анкета?

Погледнете ја оваа малку поинаква анкета за уписите на факултет.Очигледно  овие „студенти“ сакале само  да се    прошетаат и  да видат  како  изгледа факултетот.Очигледно  овие „студенти“ сакале само  да се […]

Видео

ОДЛИЧНО ЗА СТУДЕНТИ: На прв поглед изгледа како обичен кауч, но погледнете што се случува за 12 секунди!

Совршен е за студенти, но одлично се вклопува и во останатите простории, посебно кога ќе ви дојдат гости.Доколку имате малку простор во собата, овој кауч е идеално решение. Совршен е […]

Вести

СПУКМ ги повика студентите да се вклучат во помагањето во погодените региони

Студентскиот парламент на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) ги повика сите студенти и студентски организации утре да се вклучат во помагање на граѓаните од Скопско кои беа зафатени од […]

Занимливости

Таа за студентите е „само“ чистачка. Она што професорот го откри за неа ГИ ЗАМИСЛИ СИТЕ!

Оваа приказна е лекција за понизност. Потребно е да обрнеме внимание на малите работи и на сите луѓе околу нас…Еден ден, професорот во најдоброто медицинско училиште пристигнал на предавање и […]

Вести

Над два милиони евра заштедиле студентите со бесплатниот превоз за шест месеци

Со бесплатниот превоз, студентите за шест месеци заштедиле над два милиони евра, велат од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.Тие потсетија на владините мерки за поддршка и олеснување на студентските […]

Вести

Видео: Хулиганите од т.н. „Студентски Пленум“ сакаа НАСИЛНО ДА ЈА ОТВОРАТ избирачката кутија

Во јавноста излезе снимка од процесот на гласање за студенски лидер кој се одржа минатата недела на државниот универзитет „Кирил и Методиј“, на која се гледа како претставниците од СДММ […]

Вести

ФОТО: Вчера координираше спречување избори, денес до Спасовски од СДСМ

Уште еднаш сосема јасно се виде лицето на социјалдемократите, кога вчера испратија свои претставници платени од СОРОС да прават нереди и да ги бојкотираат изборите за претседател на студентите.Доказ дека […]