Ознака: студентски домови

Вести

СДСМ ќе штеди на студентите и младите: Им скратија оброк за повеќе пари во буџетот

„Планот за живот во Македонија“ со кој Заев ветуваше се и сешто пред изборите, по првите 100 дена откако е на власт, повеќе личи на план за богатење на неговиот […]

Вести

Се изработува новиот мебел за студентските домови

Студентите сместени во државните студентски домови наскоро ќе добијат значително унапредени услови за престој со набавката на комплетно нов мебел кој што е во фаза на изработка.За оваа активност е […]

Вести

Несовесни студенти ги уништуваат новите лифтови во студентските домови

  Несовесни студенти ги вандализираа новите лифтови во државните студентски домови само неколку месеци по нивното поставување.     По оштетувањето на новоинсталираните лифтови во “Кузман Јосифовски-Питу“ и “Гоце Делчев“ каде […]

Вести

УМС го презентираше проектот за сушални и перални во студентските домови

Студентите кои што живеат во студентски домови, како што беше ветено од страна на Владата, добија перални и сушални.Мерката е поздравена од сите студенти, бидејќи како што велат, вака им […]

Вести

Одлична вест: Потпишани договорите за изградба на два студентски домови

Министерството за образование и наука ги потпиша договорите за изградба на скопскиот студентски дом „Невена Георгиева-Дуња“ познат како Медицинар и за студентскиот дом во комплексот на Државниот универзитет во Тетово.На […]

Вести

СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ ДОБИВААТ НОВ ЛИК: Од есен европско сместување за студентите во „Гоце Делчев“

Во блокот „Б“ монтирани се нови лифтови, а собите за студентите наликуваат на мал хотелски апартман. Нови кревети, прозорци, работна масичка, мини-фриждер и кујна, нови радијатори. Сѐ мириса на ново, […]