Ознака: студ

Живот

Дали знаете дека можете да го истренирате вашето тело да не чувствува студ?

Некои луѓе не можат да издржат студено и им припаѓаат на оние што го прегрнуваат радијаторот во зима како да им е најдобар пријател. Меѓутоа, што ако греењето во просторијата […]

Вести

Подгответе се за студен бран: Утре под минус 15 – не очекува и снег

Времето утре претпладне  во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови кон крајот на денот и во вечерните часови ќе има услови за провејување на слаб снег. […]

Вести

Студот се враќа – еве какво време не очекува наредните денови

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност, претпладне со магла по одделни котлиниТемпературата од минус еден до седум степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална […]