Ознака: стујардеса

Занимливости

Убавата стјуардеса пронајдена мртва во луксузен хотел- пред да и го откријат телото вработените откриле нешто вознемирувачко

Руската стјуардеса Албина Мукаметзјанова (23) е пронајдена мртва во хотелска соба, пренесуваат руските медиуми. Нејзиниот леш е пронајден во када полна со вода во хотелска соба во близина на меѓународниот […]

Занимливости

Ќелава 31-годишна стјуардеса ги поместува стандардите за убавина

Рима се соочува со алопеција, го прифатила болниот факт дека косата нема да ѝ порасне повторно и самоуверено без перика оди на работа. Рима Тхејсен (37) е атрактивна стјуардеса во […]

Занимливости

Купил карти за 6 летови за да ги помине празниците со ќерката стјуардеса

Празниците се најчестото време кое луѓето го поминуваат со семејството. Многумина тогаш не работат, сепак оваа година не била толку среќна за стјуардесата Пирс Воган, па Бадник и Божиќ таа […]

Занимливости

Стјуардеса доби отказ поради погрешно име на град

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ соопшти дека ќе отпушти една стјуардеса поради грешка која ја направила во најавување на лет, односно погрешно навела име на град. Таа на 25 април пред полетувањето […]

Занимливости

Пијан патник направи хаос во авион: И се заканувал на својата девојка, па ја нападнал стјуардесата

Пијан патник поради кој пилотот на летот од Хаваи до Њујорк морал да го врати авионот на почетната станица, ќе мора да плати казна од 100.000 долари.Џејмс Оугуст од Њу […]