Ознака: субвенции

Вести

Исплатени 30 милиони евра субвенции за 19 илјади тутунопроизводители

Исплатени 30 милиони евра субвенции за 19 илјади тутунопроизводители. Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски на прес-конференција соопшти дека денеска ќе бидат исплатени парите за субвенциите за тутунот […]

Македонија

Се воведуваат еколошки налепници и субвенции за електромобили

Новите измени на Законот за возила со кои ќе се воведат еколошки налепници и субвенции за електрични и хибридни возила ќе ги презентира денес заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, […]

Вести

Заев ги напаѓаше субвенциите на ВМРО-ДПМНЕ, сега тој самиот ги нуди

Очигледно срамот е непозната категорија за Зоран Заев, бидејќи да ја познаваше оваа категорија пред странските инвеститори немаше да го нуди истото она за што толку многу ја напаѓаше владата […]

Вести

Земјоделци од Ресен се уште немаат добиено субвенции, ниту се обесштетени од мразот

Земјоделци од Ресен се уште немаат добиено дел од ланските субвенции, ниту се обесштетени од мразот што ја зафати Преспа. Тие денеска го изразија својот револт пред Подрачната Единица на Министерството […]

Вести

Субвенции се уште нема, надлежните ги креваат рамениците

Прилепските земјоделци и тутунари денеска побараа одговор од надлежните институции во нивниот град за тоа зошто се уште немаат земено субвенции и тие апелираат до новиот министер Љупчо Николовски да […]

Вести

Доисплатата на субвенциите и цената на пченицата да бидат приоритет, бараат земјоделците

Доисплатата на субвенциите и цената на пченицата која допрва треба да се договори, се приоритет за земјоделците во претстојниот период. Тие очекуваат соработка од новиот ресорен министер Љупчо Николовски и […]

Вести

Поднесени над 800 барања за субвенција за купување на велосипед

Од објавувањето на јавниот повик до денеска на шалтерите на Град Скопје се поднесени повеќе од 800 барања за субвенција за купување велосипед, информираат од Град Скопје.Град Скопје ги повикува […]