Ознака: субвенции

Вести

Земјоделците го поздравуваат исплаќањето на субвенциите

По завршувањето и комплетирањето на процедурата по првата исплата на производителите на млеко за неколкуте фази кои што ги предале на производителските капацитети и предадената оризова арпа кај купувачите од […]

Вести

До утре земјоделците ќе добијат 224.571.508 денари субвенции

Земјоделците најдоцна денеска или утре треба да ги добијат субвенциите, вкупно 224.571.508 денари, за кои Платежната агенција веќе ги потпиша налозите. До крајот на месецот, пак, дополнително ќе бидат исплатени уште […]

Вести

Златков: Потпишани 224 милиони денари субвенции

По надминување на административните пречки, во текот на вчерашниот ден започна потпишување на директните плаќања кон земјоделските стопанства, односно субвенциите, кои што 224 милиони денари вчера беа потпишани, со налог […]

Вести

Субвенциите редовно и целосно се исплаќаат

Земјоделците секоја година ја добиваат предвидената поддршка. Сумата од програмата за директни субвенции редовно и целосно се исплаќа, соопшти денеска Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ).– Земјоделските субвенции се […]

Вести

Субвенции за вградување на ПВЦ и алуминиумски прозорци

Од оваа година Министерството за економија воведува субвенционирање на домаќинствата за вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци. Од Министерството изјавија дека за овие субвенции огласот ќе биде објавен до крајот на […]

Вести

Нови 600 милиони евра за субвенции за земјоделците

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во Изборната единица 4 Никола Груевски денеска на собирот во кавадаречкото село Марена ги повика тиквешките земјоделци и лозарите во што поголем […]

Вести

Груевски: Субвенции за земјоделци од најмалку 150 милиони евра годишно

Ново повеќенаменско игралиште во Канатларци, 161 апарат за прилепската болница во вредност од 1,2 милиони евра, доградба на експресниот пат од Градско до Прилеп, реконструкција на патните правци Прилеп – […]