Ознака: Суботица

Балкан

Невремето предизвика хаос во Србија: Десет минути пекол

Силен дожд и грмежи вчера погодија повеќе делови од Србија предизвикувајќи проблеми со ветровите и проблеми во сообраќајот, а под вода биле и некои сообраќајници во Белград.. Силното невреме со […]

Балкан

Титовата вила во Суботица ќе се врати на вистинските сопственици

Некогаш репрезентативниот објект, што се смета за културно наследство на Суботица, речиси една деценија и половина не се користи и чека нови сопственици.По повеќе од седум децении од конфискацијата, т.н. […]

Балкан

Двајца мигранти нападнале малолетничка и се обиделе да ја силуваат!

Двајца државјани на Пакистан, сместени во прифатниот центар во Суботица, вчера на Сегединскиот пат нападнале малолетничка и се обиделе да ја силуваат.Во тој момент наишол еден минувач и ги спречил […]