Ознака: суверена држава

Вести

Петир: Македонија е независна и суверена држава и нејзиниот уставен интегритет треба да се почитува

Европратеничката од Хрватска и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европскиот парламент“, Маријана Петир пред малку испрати соопштение во кое ја потенцираше поддршката за нашата држава, порачувајќи […]