Ознака: судир

Живот

Во судир на мотоцикл “Кавасаки“ и “Рено“, двајца повредени

Вчера околу 15:30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Пекланска река-Бигла се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл “Кавасаки“ управуван од Д.Г.(27) од Виница и патничко моторно возило “Рено“ со […]

Вести Свет

Во Будимпешта демонстрантите се судрија со полицијата

Големи антивладини протести на кои учествуваа неколку илјади Унгарци имаше синоќа пред Парламентот во Будимпешта по донесувањето на „робовладетелскиот закон” од страна на пратениците од партијата на Виктор Орбан. Со законот значително […]

Вести Свет

Се плаши ли Владата на Франција од државен удар?

Иако француските власти соопштија дека се отфрла планот за зголемување на данокот на горива, движењето „Жолтите елеци“ продолжува да протестира. Како што јавуваат француските медиуми властите се плашат дека движењето „Жолти елеци“ ќе се […]

Издвојуваме

Таборот на Мицковски: Немаше странски служби, прислушуваше Мијалков

Се разгорува судирот во фракциите на ВМРО-ДПМНЕ. Па така започна на површина забрзано да излегува се повеќе прљав веш. Член на ЦК на Мицковски (ова е намерна кованица оти тој […]

Балкан

Србите имаат воен план за инвазија на Косово? За три часа би биле на Ибар

Војската на Србија е подготвена во секој момент да ги брани Србите на Косово и Метохија. Како што се вели најдобрите стратези на нивната армија до детал ги разработиле плановите […]

Вести

СДСМ ДЕНЕСКА СПРЕМА СУДИРИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Се закажуваат итни состаноци за да се организира судир пред Собрание!

Почнува реализацијата на крвавото сценарио на СДСМ за насилно избирање на претседател на Собранието, надвор од собраниската процедура.Како што вечерва соопшти Филип Петровски на својот ФБ профил, вечерва СДС се […]

Црна хроника

Македонски државјанин е тешко повреден по судир на два камиона во БиХ

Четириесет и едногодишниот Оливер Пановски е тешко повреден во сообраќајната несреќа, која се случила на патот Прњавор-Челинац, во Босна и Херцеговина.До несреќата дошло при судир на два камиони од марката […]