Ознака: судија

Вести

Изборот на Илиевски за судија во ЕСЧП е големо признание на македонскиот правосуден систем

Изборот на Јован Илиевски, обвинител од Одделот за организиран криминал и корупција за судија од Македонија во Европскиот суд за човекови права е големо признание за македонскиот правосуден систем.Парламентарното Собрание […]

Вести

Турски судија избегал во Грција со мигрантите

Грчките власти привеле турски државјанин кој со мала група на мигранти пристигнал на островот Иос, тврдејќи дека е судија од Турција кој бега од властите по обидот за пуч.Министерството за […]

Живот

Стравична приказна од ЗАТВОР: Бараа ОРАЛНО да ги ЗАДОВОЛАМ, а потоа земаа метла…

„Кога штотуку дојдов во  Реметинец, беа многу  љубезни  кон мене. Но, после неколку  дена почнаа најпрвин вербало да ме злоставуваат-  не си ја исчистил добро  собата, премногу кафе испи и  […]

Кошарка

Српски кошаркарски судија им порачал на Хрватите и Словенците да умрат

Српскиот кошаркарски судија, Милан Мажиќ, го шокира регионот со изјавата на неговиот профил на Твитер. На соседите Хрватите и Словенците тој им посакал да умрат!„Браво Раднички. Да им покажеме на […]

Меѓународен фудбал

Фудбалери до смрт претепале фудбалски судија од Холандија!

Тешка трагедија се случила на кадетски натпревар во Холандија. Линискиот судија Ричард Нивенхуизен (41) починал откако бил претепан од неколку фудбалери. Тројца фудбалери на 15, односно 16 годишна возраст се […]