Ознака: Сулејман Реџепи

Вести

Бузаку за смената на Реисот: Ова е лична режија на Сулејман Реџепи

Скендер Бузаку, кој од лани е во институционална битка за преземање на челната позиција во ИВЗ смета дека во одлуката за разрешување на поглаварот е вмешана политиката, но дека се […]

Вести

Филипче контра Реисот: Коронавирусот ниту е мртов, ниту е заминат

Филипче контра Реисот: Коронавирусот ниту е мртов, ниту е заминат Тој пред малку објави статус на Фејсбук со загрижувачка содржина, по повод вчерашните собирања пред џамииите и изјавата на Сулејман […]

Вести

Ова е новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи

24-годишната Емина Јетиши од Скопје е новата сопруга на 74-годишниот реис Сулејман Реџепи. Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани и има ќеркичка од претходниот брак. Реџепи претходно […]

Вести

Реисот Сулејман Реџепи се ожени со 50 години помлада жена

Реисот Сулејман Реџепи се ожени со 50 години помлада жена 24-годишната Емина Јетиши од Скопје е новата сопруга на 74-годишниот реис Сулејман Реџепи. Тој бил ерген последниве 4 години според […]

Македонија

Не ја жалам, таквите нека починат-рече Реџепи за судијката

По вчерашното обраќање за случувањата во ИВЗ, каде даде скандалозна изјава во која посака смрт за судијката која ја донела одлуката за негова смена од функцијата, наскоро се очекува реисот […]

Македонија

Агатангел: Сулејман Реџепи е црниот ангел на поделбите

На Фејсбук страната на Повардарската епархија владиката Агатангел реагираше на изјавите на поглаватарот на Исламската верска Заедница, Сулејман Реџепи, дека Македонците се див народ без идентитет, со текст насловен „Омразата […]

Македонија

Македонскиот народ е див, затоа немаат идентитет и никогаш нема да го имаат, изјави Сулејман Реџепи

За време на церемонијата на поставувањето на камен темелникот на џамијата во скопското село Арнакија реис Сулејман Реџепи, поглаварот на Исламската верска заедница на Македонија изјави: “Овој народ, со кој […]