Ознака: сурогат мајка

Сцена

Меган Маркл не е бремена, нејзиното дете ќе го роди сурогат мајка

Во октомври минатата година официјално беше објавено дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл и нејзиниот сопруг Хари го очекуваат првото дете. Меѓутоа различи теоретичари на заговор веруваат дека убавата Меган […]

Вести

Турското Министерство за здравство бара затвор за сурогат мајчинство

Турското Министерство за здравство бара затворски казни за сурогат мајчинството, објави весникот „Хуриет Дејли Њуз“.Институцијата работи на предлог за криминализирање на овој вид мајчинство и бара законски промени со кои […]

Сцена

Кардашијан: Третото дете ќе и го роди сурогат мајка

Ким Кардашијан има две деца и две породување позади себе. Сепак, како што пренесуваат светските медиуми, трета бременост на американската ѕвезда не е опција затоа што би можело да наштети […]

Живот

Најстарата сурогат мајка: Родила 15 деца на други и не планира да застане!

Керол Хорлок (50) има две деца, а покрај нејзината работа во пералница, таа е и сурогат мајка, а досега има родено 15 деца како сурогат мајка, вклучувајќи близнаци и тројка.Керол […]

Живот

„Луѓето мислат дека е чудно, но мене ми претставуваше чест“: Му родила дете на братот. Ова е приказната!

Ешли Мејтеил има двегодишни близначки Хоуп и Фејт, како и син кој има 4 години – Леви.Кога слушнала колку нејзиниот брат и неговиот партнер Брендон се мачат да станат родители […]