Ознака: суфлаки

Занимливости

Суфлаки на Халкидики и на Лефкада не е исто јадење: Ова мора да го знаете пред да одите на летување во Грција

И Грците често знаат да се збунат. Со оглед на тоа дека голем број од туристите летуваат во областа на северна Грција тогаш треба да знаете дека тоа што е […]

Балкан

По гирото, скокна цената и на суфлакито

По гирото, уште еден удар врз џебот на туристите во Грција. Откако поскапе популарното гиро, најавено е и поскапување на суфлаки. Новоформираниот синдикат на производители на суфлаки од Атина објави […]