Ознака: сцена

Сцена

Холивуд – Ја терале да ги шири нозете пред камера и потоа ја покажувале снимката на приватни забави

Холивудската ѕвезда Тенди Њутон, позната по хит филмовите „Невозможна мисија 2“ и „2012“ неодамна проговоре за нејзиното искуство во Холивуд. Имено убавата актерка била приморувана да прави секакви работи од […]

Сцена

Пеце од Суперхикс доби ќерка

Нашиот добро познат музичар Петар Младеновски или Пеце Суперхикс, вчера, на 14 февруари, доби ќерка. Вчера вечерта, Пеце се пофали на својот фејсбук профил со следниот статус: „И така додека […]

Сцена

Откриена е тајната – од каде доаѓа името Бијонсе

Вујкото на популарната пејачка Бијонсе, во новиот документарен филм за нејзиниот живот „Life is But the Dream“ откри од каде потекнува инспирацијата на неговата сестра Тина за името на својата […]

Сцена

Боки 13 со закани: Сите фекалии од балканската сцена ќе ги бутнам во оваа ВЦ шоља

Нашиот шоумен и водител, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, неодамна го најави својот кам бек на сцената. А дека е навистина загреан за враќањето во медиумите, покажа и со […]

Сцена

Тамара и Бертан повторно заедно, љубовта ја победи религијата

Како што пренесува нашиот дневен весник „Вест“, познатата поп пејачка Тамара Тодевска се смири со своето поранешно момче, продуцентот Бертан Аслани. Како што веќе сите добро знаеме, нивната врска беше […]

Сцена

50.000 луѓе го гледаа Влатко Илиевски во Универзалната сала во 2012

Дефинитивно можеме да кажеме дека 2012 година беше и повеќе од успешна за нашиот музичар Влатко Илиевски. Уште на почетокот на годината, Влатко го одржа концертот „Ден за љубов и […]

Сцена

Сестрата на Цеца Ражнатовиќ носи машки близнаци!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ во средата ја прослави својата куќна слава, Свети Никола, а гостите таа вечер имаа прилика од пејачката да дознаат дека наскоро нејзината сестра и зет, […]