Ознака: сц борис трајковски

Вести

Нелоски: СЦ „Борис Трајковски“ ќе биде најпрепознатлива спортска институција на Балканот

Со новата програмата „РЕАЛНО“ на ВМРО-ДПМНЕ Спортскиот центар Борис Трајковски е предвидено од најдобар спортски центар во Македонија да прерасне во една од најпрепознатливите спортски институции на Балканот. Ова денеска […]

Издвојуваме

„Vip Лизгалиште“ во СЦ Борис Трајковски означи почеток на нова сезона

Со доаѓањето на зимата сè попопуларни стануваат зимските спортови. Како и минатите години, така и оваа „Vip Лизгалиштето“ во Спортскиот центар Борис Трајковски ќе овозможи оптимални услови и убавина да […]

Вести

Груевски: 11 декември е многу важен ден за иднината на Македонија, нема ценкање и пазарење со иднината на нашата држава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешниот собир во својот говор истакна дека 11 декември е многу важен ден за иднината на Република Македонија, бидејќи тоа е денот кога секој […]

Вести

Груевски: Нашата програма е готова и е најобемна досега

Нашата програма е готова и таа е најобемната програма досега. Содржи бројни конкретни проекти и многу позитивни изненадувања за граѓаните, за бизнис заедницата, посебно за малите и средни бизниси, за […]

Вести

Груевски: Дојде време да го слушнат гласот на народот, дојде времето за избори!

Дојде времето за избори и дојде времето да го слушнат гласот на народот. Гласот кој долго време го игнорираа, го потценија, го исмеваа. Народот кој памети, е мудар и добро […]

Вести

Цела Македонија на нозе: Масовна поддршка за собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Граѓаните од повеќе градови ширум Македонија утрово масовно тргнаа за Скопје.Сплотено се собираат во родните градови и доаѓаат кон спортскиот центар „Борис Трајковски“ каде денес ќе се одржи голем собир […]

Вести

Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

Викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организира ВМРО-ДПМНЕ, денес ќе се заокружи со собир во спортскиот центар „Борис Трајковски“.По дводневната програма во МОБ (вчера и во петокот), […]