Ознака: сц борис трајковски

Издвојуваме

Потпишан меморандум за соработка помеѓу СЦ Борис Трајковски и Општинското здружение на глуви и наглуви Тишина Карпош

Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ ја има честа, а воедно и обврската да ја исполни својата општествена одговорност, па за таа цел потпиша меморандум за меѓусебна соработка со Општинското здружение на […]

Издвојуваме

Утре во “Вип АКВА ПАРК” во склоп на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се промовира воведување на тренинзи на „Аква пилатес“

Ве известуваме дека утре (30.06.2016) во 11:00 часот во “Вип АКВА ПАРК” во склоп на СЦ “Борис Трајковски” ќе се промовира воведување на тренинзи на “Аква пилатес”, нов начин на […]

Црна хроника

ПОЖАР се шири кај СЦ „Борис Трајковски“, горат дрвја и трева

Пожар избувна на кејот на реката Вардар, во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“.Огнот зафатил голема површина со сува трева и дрвја и истиот се проширува. Против пожарни екипи интервенираат […]