Ознака: табановце

Вести

ОГРОМНИ ГУЖВИ НА ГРАНИЦИТЕ: Колони возила чекаат на „Табановце“ 1 час, на „Богородица“ 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце, за влез и за […]

Вести

На Табановце се чека 40 минути за излез од државата

Зголемениот број на возила се должи на тоа што наши сограѓани викендов самоорганизирано или со термин заминуваат за имунизација во Врање, Ниш или Белград. „Интензитетот на сообраќај на патните правци […]

Вести

НЕ НЀ ИНТЕРЕСИРА НИШТО ДРУГО ОСВЕН ПРИЈАТЕЛСТВО СО МАКЕДОНСКИОТ НАРОД, КАЖА ВУЧИЌ НА ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО НА ВАКЦИНИТЕ

Српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека Србија нема никакви други интереси освен да покажува пријателство кон македонскиот народ и тоа пријателство да напредува и да живееме како најблиски соседи и […]

Вести

Пристигна првата пратка вакцини од Србија,Заев и Вучиќ го докажаа пријателството на двете земји

Македонија конечно ги доби првите анти-КОВИД вакцини. Снежното невреме не беше пречка комбето со 4680 вакцини на „Фајзер“ кои ги донира Србија да пристигне претпладнево на „Табановце“. Домаќинот на свечената […]

Вести

Владата донесе одлука, се отвараат границите

На последната седница пред истекувањето на вонредната состојба, владата донесе Протокол за непречен транзит на странски државјани низ територијата на Македонија, одобри барањата за помош на фирми и донесе уредби […]

Вести Македонија

На граничниот премин „Табановце“ се чека од 30 до 45 минути

Зголемена е фреквенцијата на возила на граничниот премин „Табановце“ каде времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини, од […]

Вести Македонија

На Табановце се чека од 30 до 45 минути

Авто мото сојузот на Македонија ги информира возачите дека утрово сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е […]