Ознака: таблите со Република Македонија

Македонија

Влатко Ѓорчев: Не ги фрлајте таблите каде пишува Република Македонија, дајте ни ги нам, ќе ги чуваме

На денешната интерпелација на министерот за надворешни работи, Никола Димитров пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев од собраниската говорница ги потсети своите колеги што впрочем значат уставните измени кои […]