Ознака: Тадеј Матијашиќ

Сцена

Македонската пејачка запросена во Германија: Поранешниот ракометар на Металург клекна на колена пред саканата

Пејачката Зорица Блажева или Зои Блаж како што и е уметничкото име оддамна не е активна. Од музиката и пеењето се префрли на шминкањето, па ако нема нови песни, не […]