Ознака: тажна вест

Сцена

Почина легендарната српска актерка

Ноќеска во Белград на 79 година од животот, почина легендарната српска и југословенска глумица Милена Дравиќ, после долга и тешка болест. Дравиќ починала во Клинички центар на Бежаниска коса, каде […]

Сцена

Почина легендарниот холивудски актер

Легендарниот американски актер, Берт Рејнолдс кој во 70-ти и 80-ти години уживаше огромна популарност во САД, починал денеска на 82-годишна возраст во Флорида. Неговите преставници за медиумите ја потврдиле тажната […]

Вести

Тажна вест: Почина актерот Ѓорѓи Бисерков Дампе

Денес ненадејно почина Ѓорѓи Бисерков Дампе, македонски театарски и филмски актер и долгодишен член и соработник на Велешкиот театар.Роден е во 1941 година во Велес. Од 1960-1964 година вработен е […]