Ознака: Такоси

Кулинарство

Такоси со пилешко: рецепт за брз ручек што ќе го натера семејството да бара повторувања

Љубителите на мексиканската кујна сигурно знаат што е тако. Мали тортиљи од пченица или пченка, полнети со месо или зеленчук, се омилено јадење за многумина. Постојат навистина различни варијанти на […]