Ознака: такси

Занимливости

Таксистите не смеат да возат во бермуди и маици без ракави: Строги правила на облекување во престолнината на модата

Повеќе од 20 возачи на такси во Милано се парично казнети поради носење на бермуди , иако во тој италијански град веќе со недели е топло со температури до 35 […]

Видео

ПАТНИЦИТЕ ГО МОЛЕЛЕ ЗА ЖИВОТ: Во такси со бомбаш-самоубиец!

Група на Јутјуб ѕвезди од Саудиска Арабија се критикувани откако снимиле скриена камера со патници во такси, а возачот глумел бомбаш-самоубиец.Таксистот ветува дека ќе пронајде жртва, а потоа првиот патник […]

Црна хроника

Видео: ТЕШКА СООБРАЌАЈКА утринава на Партизанска: Неовицијално – ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ!

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава на булеварот Партизански одреди во скопски Карпош.Според непотврдени информации, има двајца загинати. Од снимките кои што рано изутринава ги направи ТВ Нова, може да […]