Ознака: талент

Занимливости

Овој папагал има вистински талент, нема да верувате што може да направи

Сопственикот на едно папагалче од Австралија е вистински среќник поради неговата снаодливост. Ова папагалче има способност да отклучува брави со клунот, а лесно отвора работи кои се заклучени. Од тогаш […]

Сцена

Гените се чудо: Ќерката на Јоксимовиќ запеа и ги остави сите без здив, а кога ќе видите кој ја пофали ќе сфатите

Братот на пејачот Жељко Јоксимовиќ сподели видео од ќерката на пејачот во која открива колку е горд на својата внука Мина Јоксимовиќ која ги покажа завидливите вокални способности. Мина покажа […]

Сцена

Внуката на Беквалац стана пејачка- гласот и го споредуваат со нејзината тетка, а кога ќе ја видите во танга ќе се препотите

Новата ѕвезда за која зборува целиот регион кога станува збор за музиката е младата Зои (21) ќерка на Драгана Беквалац. Имено внуката на Наташа Беквалац тргна по стапките на својата […]

Сцена

Ќе се изненадите каков талент има Меган Маркл

На Јутјуб се појави снимка од Меган Маркл која датира од 1998 година. Сегашната војвотка, тогаш 17годишна тинејџерка, пее божиќен дует со својата пријателка, актерката Натали Фримен.  Бројните обожаватели […]

Сцена

Кристијан внукот на Тоше Проески тргна по стапките на својот вујко

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му беше голем предизвик. A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on May 17, […]

Сцена

7-годишната „Тејлор Свифт“ ги освои сите!

Во филипинската верзија на музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ седум годишната Хиа Вигор го воодушеви жирито и публиката со својата изведба во улагата на Тејлор Свифт.  Со идентична облека […]

Живот

Тага до небото ! После неговиот настап вo „Талентот“ му се јавил татко му и еве што му рекол

Појавувањето во шоуто јас имам талент на Ддејан Кетиќ никој не остави рамнодушен затоа што тој ја има една од најтажните животни приказни , неговите родители го оставиле кога бил […]