Ознака: Талир

Вести

Јанакиески и Божиновски сабајлево во притвор во Шутка

Потврдено е дека Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се однесени во притвор по барање на СЈО. Ваква одлука донесе Кривичниот суд по последните настани со бегството на Груевски. Специјалната обвинителка Катица […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ покрај палата, од „Бетон“добила и 2 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ освен што доби комплетно ново партиско седиште од „Бетон“, добила уште два милиони и 160.000 евра од истата градежна компанија пред да се изгради објектот, покажуваат податоците до коишто […]