Ознака: Тамара Тодевска

Сцена

Тамара Тодевска ги напумпа усните, ова е резултатот

Пејачката Тамара Тодевска изминатите неколку месеци е максимално посветена на својот физички изглед. Вежбањето во теретана и негувањето во козметички и фризерски салони за неа е рутина која не ја […]

Сцена

Ова се најголемите стравови на Тамара Тодевска…

Како изгледа вашиот живот од соништата? Што ве спречува да го живеете? Одговорот најверојатно е: Стравот. Страв од промена, неуспех или од непознатото? Но, иако истиот инстинкт може да нѐ […]

Вести

МВР го следело Кичевец додека се среќавал со блиски луѓе на Заев, и Боки 13 со Катица Јанева

Снимка на која се гледаат неколкумина мажи седнати во кафеана го отвори прашањето на денешното рочиште за „Рекет“. Дали сега веќе осудениот Зоран Милевски Кичеец бил на средба со блиски […]

Сцена

Тодевска се обиде и во водителските води: Еве каков подарок доби од голема музичка легенда!

Долго коментираниот балкански и екс-ју музички спектакл „MAC 2020“ кој вчеравечер се одржа во белградската Штарк-Арена имаше свои водители, атрактивни и познати. Преносот во живо на Канал 5 телевизија од […]

Вести

Тамара деновиве ќе пее во најпознатиот геј-клуб во Лондон

Македонската пeјaчка Тамара Тодевска на 10 јануари ќе пее на Еурофест во Лондон. Настанот се одржува во локалот Ројал Ваухаул Таверна, познат геј-клуб во Лондон. Ројал Ваухаул Таверна се смета […]

Сцена

Тамара Тодевска се сели од Македонија?

Македонската пејачка Тамара Тодевска последните неколку месеци постојано е актуелна во медиумите како поради позитивни, така и поради некои негативни причини, пренесува Вистина.мк Тодевска од сите досегашни претставници го освои […]

Магазин

Тамара: Ги откажувам концертите во Прилеп и Охрид, ова е пекол за мене и семејството

Пејачката Тамара Тодевска ги откажа концертите во Прилеп и Охрид кои требаше да се одржат наскоро. Причината за тоа се реакциите во јавноста по скандалот од пред неколку дена кога […]

Магазин

Еве како планираат охриѓани да ја пречекаат Тамара на нејзиниот концерт во Антички театар

  Револтирани од вчерашното сквернавење на химната на Република Македонија на прославата во Американската амбасада од страна на Тамара Тодевска, охриѓани оодлучија да и приредат “топол“ пречек. Таа ќе оддржи […]