Ознака: Тамара Тодевска

Сцена

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот!

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето […]

Сцена

„Пресреќна сум“ – Тамара се огласи на Фејсбук по влезот во финале на Евровизија

Откако ја направи цела Македонија горда и ѝ донесе пласман во финалето на Евровизија, Тамара се огласи на својот Фејсбук профил. Таа вели дека овој огромен успех е резултат на […]

Сцена

Еве што и порача Тијана Дапчевиќ на својата сестра по пласирањето во финалето на Евровизија!

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на својот Инстаграм профил по пласирањето во финалето на Македонија како и на нејзината сестра Тамара Тодевска. Тамара Тодевска која е нашиот претставник на овогодинешната […]

Сцена

Тамара Тодевска со песната „Proud” прва се пласира во финалето на Евровизија

Нашата Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) се пласира во финалето по цели седум години по одличниот настап во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел […]

Сцена

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на […]

Сцена

Европа воодушевена од гласот на Тамара: По првата проба, Македонија влегува меѓу фаворитите

После првата проба, скок од три места според обложувалниците за нашата овогодишна претставничка Тамара Тодевска со композицијата Proud. Пратечки вокали се Александра Јанева, Васил Гарванлиев и Антониа Гиговска. Првата полуфинална […]

Сцена

На евровизиската сцена Тамара нема да биде сама: Еве со кој ќе настапува

Евровизискиот тим кој во мај ќе ја претставува Македонија на сцената на „Евровизија“ во Тел Авив веќе се комплетира. Meet my incredible backing vocalists: Aleksandra Janeva, Antonia Gigovska and Vasil […]