Ознака: Тамара Тодевска

Сцена

Тамара Тодевска чека бебе

Македонската поп-ѕвезда Тамара Тодевска е бремена по вторпат, објави „Женски Магазин“. Уште не е познат полот на бебето. Тодевска и нејзиниот сопруг Александар Димитровски првпат станаа родители во април 2016 […]

Сцена

На кого личат Тијана и Тамара- на мама или на тато?

Тамара Тодевска на Инстаграм сподели фотографии од своите родителиПа сега публиката може да види на кого личат познатите пејачки Тијана и Тамара, дали на мама или на тато? Погледнете:   […]

Сцена

Сите погледи кон бујното деколте: Тамара Тодевска во бикини!

Тамара Тодевска моментално ужива на семеен одмор во Грција, од каде секојдневно објавува фотографии на Инстаграм. И додека цело внимание го има Хана и нејзините лудории на плажа, пејачката објави […]

Сцена

Тамара се прости од Есма со трогателен статус: Кога ќе умрам…

Тамара Тодевска веста за смртта на Есма Реџепова ја прими со тага и неверување.По тој повод објави фотографија со емотивна порака. Еве што напиша… „Кога ќе умрам јас да не […]

Сцена

Неодолива авантура со мама и тато: Хана ужива додека се бања во море!

Тамара Тодевска, нашата позната естрадна мајка, летово замина на одмор со најмилите.Таа и Мачка решија на малата Хана да ѝ приредат вистинско доживување, а како што можете да забележите на […]