Ознака: танцување

Живот

Како танцувањето може да ја подобри самодовербата на вашето дете?

Денешните деца се соочени со поинаков свет за разлика од нивните родители. За жал отсекогаш постоел фактот дека децата со проблеми ќе ги напаѓаат оние со ниска самодоверба. Но пред […]

Видео

Оперираше пациентка и му ја пуштија омилената песна. Она што следуваше ја згрози јавноста!

Колумбискиот естетски хирург Давид Махана, го навлече гневот на јавноста во неговата земја откако на социјалните мрежи се појави видео на кое тој танцува за време на операција, притоа држејќи […]

Видео

СИТЕ СЕ ФАЌАА ЗА ГЛАВА: 96-годишна старица излезе на сцена и приреди вистински спектакл!

Тао Порчон Лин е 96-годишна старица која се пријавила на шоуто „Америка има талент“ и на сите им покажа што знае и умее.96-годишаната старица Тао Порчон Лин, го направи невозможното […]