Ознака: тарифа

Технологија

Дали би плаќале по околу 1500 денари месечно за користење на Фејсбук?

Oд Фејсбук соопштија дека се тестира услуга која на администраторите на одредени групи на социјалната мрежа ќе им овозможи наплатување на месечна „членарина“. Марк Закерберг со години зборува дека Фејсбук […]

Вести

Сорос плаќал по 15 долари од час за учесниците во протестите против Трамп!

Досега се криеше поврзаноста на Џорџ Сорос со протестите против новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп.Но, од медиумите кои што не се под контрола на Сорос, протекоа информации дека луѓето коишто […]