Ознака: татковци

Вести

Во Финска продолжено породилното отсуство за татковците

Финската Влада, предводена од најмладата премиерка на светот, 34-годишната Сана Марин, планира измени на законот со кој двојно ќе се зголеми должината на платеното породилно отсуство за татковците. Со овие […]

Црна хроника

Сурова игра на судбината! Татковците на настраданите Ивана и Миодраг кај Шабац пред 30 години заедно имале тешка сообраќајка на речиси истото место!

Татковците на Ивана Богуновиќ и Миодраг Јовичиќ, кои со Сара Лолиќ и Тања Лацковиќ настрадаа вчера утрото во страотна сообраќајка во околината на Шабац, пред 30 години заедно имале тешка […]

Занимливости

Татковците ќе може да ги дојат своите бебиња

Иновативен пластичен уред што личи на женски гради, ќе им овозможи на јапонските татковци да ги надојат своите бебиња, објави Дејли меил. Новиот продукт го нуди јапонската фирма „Дентсу“ е […]

Занимливости

Расте бројот на татковци во ЕУ кои земаат породилно отсуство

Според студијата на “Еурофанд“, нарачана од Европската комисија, бројот на мажи кои земале породилно отсуство во земјите од ЕУ по раѓањето на нивните деца е во постојан пораст во последните […]

Занимливости

Татковците глумат дека спијат само за да не го смируваат плачот на бебето?

Резултатите од новото истражување можеби ќе ги натераат новопечените мајки два пати да го погледнат сопругот кога следен пат ќе станат среде ноќ поради плачот на бебето. Новата студија покажала […]

Љубов и секс

5 вистински приказни за татковци кои се вмешале во љубовниот живот на нивните деца

Татковците се навистина неверојатни. Сите се различни, но сите го сакаат најдоброто нешто за нивните деца. Секогаш ги интересира што се случува во животот на нивните најмили, а понекогаш дури […]