Ознака: татко и син

Сцена

ПЛУКНАТ НА ТАТКО МУ: Ова е Лазар – синот на Кристијан Голубовиќ

Лазар не сакал да се експонира во јавноста додека татко му престојувал на „Фарма“ за да нема проблеми во домот…Додека беше дел од реалното шоу „Фарма“, Голубовиќ откри дека го […]

Вицотека

Побара нормална девојка од татко му за роденден, а доби лекција за цел живот!

Веруваме дека ретко кој има добиено ваков оригинален предлог за подарок за роденден, посебно од родител.Татко му знае што е најдобро за него… 🙂 Татко му знае што е најдобро […]

Црна хроника

Нови сознанија за причината за смртта на таткото и синот исчезнати на Бистра

Ненасилна смрт првично покажале резултатите од судска медицина кај 50 годишниот Сашо, кој заедно со неговиот татко се изгубија на планината Бистра пред две недели,  јавува Канал 5.Засега податоците од […]

Црна хроника

ТРАГИЧЕН ЕПИЛОГ: Детали за исчезнатиот син кој беше пронајден мртов на падините на Бистра

Само 50 метри го делеле исчезнатиот син Сашо Мицевски, за кој најблиските и полицијата се кренаа на нозе, од вистинската патека на која ќе го најдел спасот.Имено, 50-годишниот маж беше пронајден […]

Црна хроника

Уште едно тело на мртов маж пронајдено на Бистра

Полициски службеници пронашле тело на мртов маж на планината Бистра, на оддалеченост од околу половина километар од местото каде пред три дена беше пронајден машки труп во поодмината фаза на […]

Црна хроника

Пронајдено е безживотно тело на Бистра: Најверојатно е на еден од исчезнатите

Првичните сознанија упатуваат дека починатото лице кое вчера беше пронајдено во месноста викана Кош е еден од двајцата исчезнати – татко и син по кои се трагаше во изминатиот период на падините на Бистра, […]

Вицотека

Тато, што е тоа брак?

Синот го прашува таткото програмер: Тато, што е тоа брак?Синот го прашува таткото програмер: Тато, што е тоа брак? Таткото одговара: Сине, вака изгледа бракот: Замисли дека имаш брз, бесплатен […]

Црна хроника

Мистерија за исчезнувањето на таткото и синот: Сведоштвата на нивните блиски отвараат нови прашања

Од нив седум дена нема ни трага ни глас, последната прошетка се претвори во драма која за жал сеуште нема крај.Мистерија и голем број неодговорени прашања го обвиткаа исчезнувањето на […]