Ознака: Тафталиџе

Македонија

Гори куќа во скопската населба Тафталиџе

Пожар утринава изби во куќа на улицата “Будимпештанска“ бр.31 во скопската населба Тафталиџе, јавува МИА. Од Противпожарната бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека интервенираат со пет возила и […]

Економија Македонија

Апарати за поврат на ДДВ од сега и во населба Тафталиџе

Управата за јавни приходи постави штанд со апарати за поврат на ДДВ кај супер маркетот „Веро 2″, во населбата Тафталиџе. На штандот граѓаните ќе може да скенираат фискални сметки, а […]

Црна хроника

Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато […]

Вести

Кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во Тафталиџе им ја поделија на граѓаните програмата „Реално“

Кандидатите за пратеници за предвремените парламентарни избори на листата на ВМРО-ДПМНЕ, Андон Чибишев,  Оливер Зафировски и Роберт Велјановски, денеска го посетија пазарот во населба Тафталиџе, Општина Карпош.Кандидатите за пратеници во […]